Posty: 521

Pomógł: 7 razy
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Śro 10:23, 16 Lis 2011    Temat postu: Stade Toulousain !

Skoro Kardas może zaśmiecać forum jakimiś nędznymi irlandczykami to ja poględzę trochę o Mistrzu Francji i jednym z najbardziej utytułowanych Francuskich drużyn rugby.(czekam młody na jakąś ciętą ripostę Smile )
Na początek proponuję polubić ich stronę na facebooku Very Happy [link widoczny dla zalogowanych]!/StadeToulousainOfficiel
W ostatniej kolejce HC Tuluza pokonała niezbyt przekonująco Gloucester 21 - 17. Bohaterem Francuzów był obrońca Clément Poitrenaud zdobywając przyłożenie w końcówce meczu.
Następny mecz również w rozgrywkach pucharu Heinekena grają na wyjeździe z Connacht Rugby 19 Listopada o 19.00.
Jeśli nie będzie żadnych zmian w składzie w stosunku do ostatniego meczu wyjdą w składzie : Clément POITRENAUD, Yves DONGUY, Florian FRITZ, Yann DAVID, Timoci MATANAVOU, Luke McALISTER, Luke BURGESS, Shaun SOWERBY, Yannick NYANGA, Sylvain NICOLAS, Yoann MAESTRI, Romain MILLO-CHLUSKI, Jean-Baptiste POUX, Gary Botha, Census JOHNSTON

badszelong

Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 160

Skąd: PABIANICE

PostWysłany: Śro 19:03, 16 Lis 2011    Temat postu:

Gloucester grali imponująco dobrze. A Tuluza jak na tak naszpikowaną gwiazdami reprezentację nie zaprezentowali się zbyt pewnie.

P.S.Milo-Chluski ma może jakieś polskie korzenie ?

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Śro 19:28, 16 Lis 2011    Temat postu:

Ponoć tak jest włosko-polskiego pochodzenia ale urodził się w Francji. Ale jakie koligacjie rodzinne ma z Polską to już nie mam pojęcia.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Pią 12:32, 18 Lis 2011    Temat postu:

Jest już skład Tuluzy na mecz z Connacht Rugby. Widać że podeszli bardziej poważnie do meczu bo do składu wracają największe gwiazdy z kapitanem Thierry'im DUSAUTOIR na czele !
POITRENAUD , CLERC, FRITZ, JAUZION, MEDARD, BEAUXIS, BURGESS, PICAMOLES, DUSAUTOIR, BOUILHOU, MAESTRI, LAMBOLEY, JOHNSTON, SERVAT, MONTES. w rezerwie pozostają Gary BOTHA, Johnson FALEFA, Luke McALISTER, Romain MILLO-CHLUSKI, Yannick NYANGA, Jean-Baptiste POUX, Nicolas VERGALLO, Gilian GALAN
Martwić może zestawienie 2 lini młyna. O ile Maestri mimo młodego wieku jest nadzieją Francuzów na tej pozycji o tyle obecność nominalnego rwacza Lamboley'a może nieco dziwić.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Nie 1:44, 20 Lis 2011    Temat postu:

Tuluza zaliczyła dość łatwe zwycięstwo pokonując na wyjeździe Connacht Rugby 36-10. Przyłożenia zaliczyli zawodnicy 3 lini młyna Dusautoir i Nyanga. Resztę punktów z kopów dostarczył Beauxis.Obecnie Tuluza prowadzi w grupie 6 z 8 pkt po 2 meczach lepszym bilansem małych pkt nad Harlequins. Mecz "na szczycie" tej grupy już 9 Grudnia o godz. 20.00 na stadionie The Stoop w Londynie !

badszelong

Posty: 160

PostWysłany: Nie 13:26, 20 Lis 2011    Temat postu:

Connacht to najsłabsza irlandzka prowincja.

Mecz Harlequins kontra Toulouse? Hrlqns : zwycięstwo 6 punktami.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Nie 14:39, 20 Lis 2011    Temat postu:

Zobaczymy, tak łatwo jak z Connacht nie będzie gdzie do przerwy wynik był w zasadzie ustalony. Ale w optymalnym składzie i z McAlisteram na "dyszce" Tuluza powinna sobie poradzić.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Wto 11:11, 29 Lis 2011    Temat postu:

Po dość niespodziewanym remisie na wyjeździe z Brive, Toulousea pozostaje na czele tabeli.Trzeba jednak oddać że obrona Brive w tym dniu była bardzo dobrze zorganizowana. Po wyniku 9-0 do przerwy w drugiej części meczu po 3 karnych ( w tym jednym w samej końcówce meczu) Brive doprowadziło do remisu. Na usprawiedliwienie mistrzów francji trzeba dodać że grali swój 3 mecz w ciągu 9 dni. Po meczu kapitan Thierry Dusautoir obiecywał poprawę w następnych meczach. Po kolejnym meczu w fazie grupowej pucharu Heinekena dojdzie do arcyciekawego meczu w Top 14 mianowicie derbów Tuluzy !

badszelong

Posty: 160

PostWysłany: Wto 21:21, 29 Lis 2011    Temat postu:

ciekawy może dla francuzów...
Mnie bardziej ciekawi czy Toulouse uda się przerwać passę 12 zwycięstw z rzędu Harlequins:]

PostWysłany: Wto 22:08, 29 Lis 2011    Temat postu:

Mój też błąd bo najpierw są derby Tuluzy w najbliższą sobotę a później mecz pucharu H.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Pon 13:19, 05 Gru 2011    Temat postu:

Po dość nerwowym i chaotycznym meczu Tuluza pokonała lokalnego rywala Tulon 33-12. Dla gości wszystkie punkt z podstawki zdobył niezawodny Wilkinson.Podopieczni Guy Noves'a na polu punktowym przeciwnika zameldowali się trzykrotnie. Jeszcze w pierwszej połowie po ładnej akcji prawą stroną boiska punkty tuż przy chorągiewce zdobył Matanavou.Od tego momentu na boisku zrobił się dość nerwowo. Ciągłe zawalanie młyna i 2 żółte kartki ( po 1 dla obu ekip ). W 60 minucie po ładnym przekopie punkty zaliczył niezawodny Clerc choć nie bez kontrowersji gdyż niektórzy dopatrywali zagrania do przodu. W samej końcówce spotkania kropkę nad i postawił nowy łącznik młyna Burgess. Tak okazałe zwycięstwo napawa optymizmem przed arcytrudnym meczem w pucharze Heinekena z niepokonanymi ( oby już niedługo się to zmieniło ) Harlequins.

Nerlock

Posty: 518

PostWysłany: Pon 14:33, 05 Gru 2011    Temat postu:

Quins mogą pokonać kiepsko spisywał się ich młyn ale na pewno nie dadzą rady OSPREYS Smile

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Pią 23:52, 09 Gru 2011    Temat postu:

No i passa 14 zwycięstw przerwana . Toulouse'a wygrała z Harlequin 21-10. Przewaga fizyczna dała o sobie znać. Dwa przyłożenia Matanavou, zawodnikiem meczu został wybrany Picamoles ale najwięcej pracy wykonał jak zawsze Dusautoir.

Kilas8

Posty: 521

PostWysłany: Pon 12:35, 19 Gru 2011    Temat postu:

No i w rewanżu z Harlequin Tuluza przejebała. U siebie. Co tu więcej pisać. Może wynik 31-24.I ewentualnie ilość Francuzów w wyjściowym składzie dla Kardas - 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rugbypabianice.fora.pl Strona Główna -> Rugby na świecie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)