Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 518

PostWysłany: Pon 16:38, 14 Wrz 2009    Temat postu: top 14 2009/2010

Top 14 jak w kalejdoskopie

Każda kolejka Top 14 przynosi nam zmianę lidera tabeli. Wydawało się, że tym razem będzie to niemożliwe, a jednak Perpignan potknęło się w meczu z pogrążonym w kłopotach finansowych Bourgoin 6:17 i straciło pierwsze miejsce na rzecz Clermont.

Tydzień po drastycznej przegranej z Bayonne (53:6), Bourgoin w dobrym stylu odegrali się na aktualnym Mistrzu kraju – Perpignan. Samoański łącznik młyna John Senio zdobył jedyne przyłożenie meczu w 45 minucie, dając swojej drużynie prowadzenie, którego nie oddała do ostatniego gwizdka sędziego. Prawdziwym bohaterem gospodarzy był jednak Albert Vuli Vuli, skrzydłowy rodem z Fidżi, który wykonał wspaniałą szarżę, powstrzymując centra gości Jean Philippe Grandclaude. Vuli Vuli tym samym pozwolił odzyskać piłkę młynarzowi Remy Vigneaux, który wypracował pozycję dla zdobywcy przyłożenia – John’a Senio.

Równie zaskakująca była wyjazdowa porażka Toulonu w Montpellier. Rugbiści gości, choć występowali już z Jonnym Wilkinsonem w składzie, pozwolili wymknąć się zwycięstwu w ostatnich minutach. Kopy angielskiego łącznika dały gościom prowadzenie 20:9 na 20 minut przed końcem spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Montpellier: Sebastien’a Kuzbik i Benjamin’a Thiéry, którzy zaliczyli po jednym przyłożeniu. Tym samym gospodarze wygrali różnicą jednego punktu 21:20!

Pod wodzą nowych trenerów znacznie lepiej zaprezentował się Stade Francais, który grał przeciwko niepokonanym dotąd rugbistom Castres. Dwa karne wykorzystane przez nowozelandzkiego łącznika ataku Cameron’a McIntyre, dały gościom prowadzenie 6:0, jednak gospodarze szybko stanęli na nogi i do połowy prowadzili 16:15, po przyłożeniu filara Sylvain Marconnet’a oraz kopach Noel’a Oelschig's. W drugiej połowie Paryżanie rozbili rywali, zdobywając kolejne 3 przyłożenia, których autorami byli Mirco Bergamasco, James Haskell i Julien Arias. Dodatkowo kopy Oelschig’sa zapewniły gospodarzom zwycięstwo z punktem bonusowym 44:18.

Beniaminek z Albi nadal pozostaje bez zwycięstwa. Szkoleniowiec Tuluzy Guy Noves bawił się w tym meczu w szalonego naukowca i eksperymentował ustawiając Yannick’a Jauzion jako obrońcę Florian’a Fritz jako łącznika ataku. Takie ustawienie nie do końca się sprawdziło, gdyż do połowy prowadzili goście z Albi (10:6). Po 80 minutach to jednak gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 19:13, głównie dzięki przyłożeniu i kopom Jean-Baptiste Ellisalde w drugiej połowie.

Racing Metro prowadzili w meczu przeciwko Clermont jeszcze na 15 minut przed końcem spotkania. Trzy błędy dały jednak trzy szanse kopów na słupy dla Brock’a James’a. Kopacz gospodarzy wykorzystał je bezbłędnie, zabierając gościom nawet bonusowy punkt za przegraną mniej niż 7 punktami, na który Racine Metro zdecydowanie zasłużyli.

Kolejne zwycięstwo odnieśli rugbiści Montauban. Po zwycięstwach nad Stade Francais oraz Toulon, tym razem, na własnym boisku pokonali Brive 23:20. Nie był to jednak łatwy mecz dla Montaauban, które na trzy przyłożenia gości odpowiedzieli zaledwie jednym, aż 18 punktów zawdzięczając nodze Cedric’a Rosalen.

W ostatnim ze spotkań tej kolejki, Biarritz pokonali na własnym terenie Bayonne 12:6. W meczu nie padło żadne przyłożenie, a obie strony zdecydowały się na mocną, fizyczną grę na kontakcie. Główną rolę grali więc zawodnicy młyna obu drużyn, a choć Bayonne starało się szerzej rozgrywać piłkę, defensywa gospodarzy była tego dnia nie do przebicia. Dla gospodarzy wszystkie punkty po kranych zdobył Valentine Courrent, a dla gości Benjamin Arrayet's.

PostWysłany: Pon 22:35, 21 Wrz 2009    Temat postu:

Trzy trafienia z karnych i trzy dropy Jonny'ego Wilkinsona zapewnily RC Toulon wygraną nad Toulouse w meczu siódmej serii gier w Top 14. W odpowiedzi goście zdobyli przyłożenie (Frederic Michalak) i 8 punktów z celnych kopów: Jean-Baptiste Elissalde (1pd, 1K) i Michalak (dg) ale wystarczyło to jedynie na punkt bonusowy za porażkę niższą niż 7 punktami. Ponadto po zaciętych bojach z cennych wygranych cieszyli się zawodnicy Castres i Biarritz, a przekonujące wygrane odnieśli też rugbyści Bayonne, Perpignan, Clermont i "wracających do walki o play-offs" Stade Français.

Wyniki: Aviron Bayonnais v Montpellier HRC 26-3, RC Toulon v Stade Toulousain 18-13, Castres Olympique v Racing Metro 92 9-6, USA Perpignan v Montauban 28-9, CA Brive-Corre`ze v Biarritz Olympique 12-15, SCA Albi v Clermont Auvergne 8-40, Stade Français v CS Bourgoin-Jallieu 20-6.

badszelong

Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 160

Skąd: PABIANICE

PostWysłany: Wto 14:26, 22 Wrz 2009    Temat postu:

Toulon jest głupi... <tfu!> tępe chuje...

Nerlock

Posty: 518

PostWysłany: Nie 19:11, 04 Paź 2009    Temat postu:

Castres na 3 pozycji w Top14

Rugbiści Castres rozegrali już zaległe mecze, które odwołano z powodu epidemii świńskiej grypy wśród zawodników tego klubu. W ostatni wtorek, po wyjazdowym pojedynku pokonali oni piętnastkę z Albi 25:21 i wskoczyli na 3 miejsce w tabeli Top14.

Castres dominowało praktycznie we wszystkich elementach gry. Na polu punktowym rywala meldowali się: Cameron McIntyre, Marc Andreu i Yoan Audrin, który zapewnił tym samym swojej ekipie bonusowy punkt w tabeli. Romain Teulet wykorzystał 2 z 3 podwyższeń i dorzucił karnego, a ostatnie trzy punkty, na swoim koncie zapisał Kiwi McIntyre.

Albi wszystkie swoje punkty zdobyło po kopach. Frederic Manca wykorzystał 4 karne i dropgoala. Po trzy punkty dołożyli także Benjamin Lapeyre (karny) i Kevin Boulogne (dropgoal).

Dzięki zwycięstwu z bonusem, Castres zrównało punktami z drugimi w tabeli Top14, Clermont. Albi otrzymało co prawda bonus dla przegranego, ale nadal pozostaje w dnie tabeli, wskazywane przez większość ekspertów, jako główny kandydat do spadku. Trudno z resztą się temu dziwić, gdyż do kolejnego w zestawieniu Montpellier, Albi brakuje 5 punktów, o które rugbistom beniaminka, na pewno nie będzie łatwo.

źródło: rugbyweek.com

Nerlock

Posty: 518

PostWysłany: Pon 18:56, 05 Paź 2009    Temat postu:

Przetasowanie w tabeli Top14

9 kolejka Top14 pozwoliła rugbistom z Clermont wrócić na pierwsze miejsce w tabeli, a drużynie Castres, wskoczyć na pozycję wicelidera z zaledwie jednym punktem straty. Zwycięską passę podtrzymują wciąż zawodnicy Biarritz, którzy pokonali Perpignan 27:12.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, meczem Stade Francais z Brive. Powracający do formy Paryżanie, dzięki bonusowej, pewnej wygranej 44:16 zmniejszyli trochę dystans do prowadzących w tabeli ekip. W perspektywie ostatnich meczów wydaje się, że zmiana trenera na Jacques’a Delmas była doskonałą decyzją. Różowa ofensywa rozniosła gości, zdobywając aż pięć przyłożeń, z czego ostatnie zaliczył James Haskell, obserwowany bacznie, przez obecnego na trybunach selekcjonera reprezentacji Anglii, Martin’a Johnson’a.

Stade Français: Oelschig – 14, Gasnier -10, Burban, Messina, Haskell po 5, Beauxis -3, Dupuy - 2
Brive: Goode – 9, Claasen – 5, Orquera - 2

W niezwykle emocjonującym meczu Castres pokonało Toulon 21:19, ale szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę dopiero, kiedy Jonny Wilkinson nie wykorzystał rzutu karnego. W przeciwieństwie do poprzednich meczów, tym razem, to nie rugbiści Toulon oparli swoje zwycięstwo o talent kopacza. Jonny Wilkinson oczywiście miał przeważający wkład w punktową zdobycz swojej drużyny, ale tym razem pomógł mu Mafileo Kefu, który zdobył przyłożenie już 13 minucie spotkania. Gospodarze utrzymywali się w grze dzięki kopom Romain’a Toulet i dropgoalowi Cameron’a McIntyre. W drugiej połowie trwała wymiana karnych i dropgoali. Drugi raz tą sztuką popisał się McIntre, wyprowadzając Castres na prowadzenie 21:19, które nie zmieniło się do końcowego gwizdka, bo WIlkinson chybił 50-metrowego karnego.

Castres: Romain Toulet – 15, Cameron McIntyre – 6
Toulon: Jonny Wilkinson – 14, Mafileo Kefu – 5

Mecz w Clermont był zdecydowanie mniej zacięty niż ten w Castres. Napolioni Nalaga już w pierwszej połowie zdobył dwa przyłożenia, a podwyższenia i dodatkowe punkty po karnych dodał Brock James. Przy stanie 20:3, Bayonne zdołało na chwilę zmniejszyć przewagę, po przechwycie i przyłożeniu Sam’a Gerber’a. Gospodarze nie czekali jednak na moment, kiedy Bayonne rozwinie skrzydła i szybko powiększyli swoją przewagę dzięki przyłożeniom Loic’a Jacquet i Brent’a Russell’a.

Clermont: Brock James – 15, Napolioni Nalaga - 10, Loic Jacquet - 5, Brent Russell – 5, Benoit Baby - 3
Bayonne: Guillaume Bernard – 8, Sam Gerber - 5

Aurelien Rougerie ucieka obrońcom Bayonne

W meczu Montpellier ze Stade Toulousain, goście nie musieli się wiele napocić, aby zawieźć do domu 4 punkty za zwycięstwo. W przeciągu pierwszych 20 minut, Tuluza przeprowadziła serię zmasowanych ataków, których efektem były przyłożenia Florian’a Fritz, Vincent’a Clerc oraz Louis’a Picamoles. Wszystkie piątki podwyższył Jean-Baptiste Elissalde, dorzucając od siebie dropgoala. Goście byli blisko zdobycia czwartego przyłożenia, kiedy Olivier Sarramea przechwycił podanie od Byron’a Kelleher’a i po 100-metrowym rajdzie, zdobył przyłożenie dla gospodarzy. Rugbistom z Tuluzy nie udało się zdobyć czwartego przyłożenia, gwarantującego punkt bonusowy, bo w drugiej połowie kolejne oczka zdobywali już tylko po karnych. Montpellier zdołali jeszcze raz przebić się na pole punktowe gości. Składną i cieszącą oko akcję wykończył Francois Trinh-Duc.

Montpellier: Olivier Sarramea – 5, Francois Trinh-Duc – 5, Beneoit Paillaugue – 2.
Stade Toulousian: Jean-Baptiste Elissalde – 15, Florian’a Fritz, Vincent’a Clerc, Louis’a Picamoles po 5.

Racing Metro zaliczyło wymarzony początek meczu z Montauban, kiedy w trzeciej minucie, Jerome Fillol dosłownie skoczył na Julien’a Audy, zabrał mu piłkę i zdobył pierwsze przyłożenie. Adrew Mahrtens powiększył prowadzenie gospodarzy dodając punkty z dwóch rzutów karnych. Montauban powoli zaczęło jednak wracać do gry, dzięki celnym kopom Julien’a Audy. W drugiej połowie mecz zamienił się w pojedynek kopaczy. Audy wykorzystał jeszcze dwie próby, Mahrtens jedną, a Frans Steyn zdobył swoje pierwsze punkty we francuskiej Top14 po dropgoalu z dość sporej odległości, którym ustalił wynik spotkania na 19:12.

Racine Metro: Andrew Mahrtens – 11, Jerome Filol – 5, Frans Steyn – 3.
Montauban: Julien Audy – 12.

Biarritz, pewnie pokonując aktualnego mistrza top14, wysłało wiadomość do pozostałych ekip, że oto pojawił się nowy, silny pretendent do tytułu. Zwycięstwo nad Perpignan 27:12, było ich 5 wygraną z rzędu. Marcelo Bosch zdobył pierwsze przyłożenie, a Julien Peyrelongue dodał podwyższenie i karnego. Katalończycy odpowiedzieli trzema karnymi, które na punkty zamienił Jerome Porical i dropgoalem Steve’a Meyer’a. Perpignan prowadziło do połowy 12:10, jednak w drugiej odsłonie, na boisku niepodzielnie panowali rugbiści z Biarritz. Przyłożenie zapisano na koncie Takudzwa Ngwenya, a niemal nieomylny w karnych był Dimitri Yachvili. Zwycięstwo wywindowało Biarritz na 3 pozycję w tabeli.

Biarritz: Julien Peyrelongue – 8, Marcelo Bosch – 8, Dimitri Yachvili – 6, Takudzwa Ngwenya – 5.
Perpignan: Jerome Porical – 9, Steve Meyer – 3

W ostatnim meczu kolejki, Bourgoin pokonało Albi 26:16, pogarszając tym samym sytuację beniaminka, znajdującego się na dnie tabeli. W niedzielnej rywalizacji, prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk. Bardziej uporządkowana gra w drugiej połowie dała jednak zwycięstwo gospodarzom. Decydującym momentem było rozpoczęcie drugiej połowy, po którym piłkę szybko rozegrali między sobą Sylvain Nicolas i Coenie Basson, zdobywając przyłożenie po kilkusekundowej akcji. Do końca spotkania grę kontrolowali już rugbiści Bourgoin, wykorzystując kolejne trzy karne i schodząc do szatni z cennymi punktami, oddalającymi ich od strefy spadkowej.

Bourgoin: Benjamin Boyet – 16, Rudi Coetzee - 5, Coenie Basson – 5.

Albi pokonało Perpignan w XIII kolejce Top 14

W 13 kolejce Top 14,do niespodzianki doszło już na otwarciu. Albi, odniosło swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na własnym boisku Mistrzów Francji z Perpignan! Castres wygraną nad Stade Toulousian, zapewniło sobie drugą pozycję w zestawieniu.

Albi – Perpignan 24:23

Nawet przy brakach w składzie, spowodowanych oddaniem kilku rugbistów do reprezentacji Francji, nikt nie spodziewał się, że Katalończycy mogą polegnąć w Albi. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił karny z 78 minuty, który na 3 punkty zamienił łącznik młyna, Kevin Boulogne. Co ciekawe, to właśnie drużyna beniaminka prowadziła przez większość spotkania, bez litości wykorzystując słabą tego dnia obronę Perpignan.

Bourgoin - Montpellier 20:23

Czwartą wygraną z rzędu zapewnił rugbistom Montpellier, filar Eugene van Staden, który na dwie minuty przed końcem spotkania, urwał się z maula autowego i zdołał dotrzeć do pola punktowego gospodarzy. Cały mecz przebiegał na granicy, a zespoły grały według zasady wet za wet. Do połowy prowadziło Bourgoin (10:9), a przez całą drugą połowę, drużyny raz po raz przeskakiwały rywala, by zaraz znów znaleźć się w tyle.

Bayonnais – Montauban 38:13

Zwycięstwo nad Montauban zakończyło pechową serię meczów dla Bayonnais. Gospodarze mieli podwójny powód do radości, bo w końcówce spotkania, punkt bonusowy zapewniło im przyłożenie Sama Gerber’a. Choć Cedric Rosalen robił co mógł, żeby utrzymać kontaktowy wynik z prowadzącymi Bayonnais, jego wysiłki przerwało decydujące przyłożenie z 55 minuty, które ustawiło mecz. Montauban po tej porażce zaczęło niebezpiecznie zbliżać się do strefy spadkowej…

Castres – Toulouse 30:10

Castres mimo doskonałego meczu i wygranej nad klasową ekipą, nie udało się zdobycie szczytu tabeli. Dzięki bonusowemu punktowi w przegranym meczu z Albi, na prowadzeniu utrzymało się Perpignan. Tymczasem rugbiści Castres naprawdę zasłużyli na pierwszą pozycję, bo choć ekipa z Tuluzy osłabiona byłą nieobecnością kilku zawodników, jej tyły oraz młyn stanowili wciąż klasowi zawodnicy z międzynarodowym doświadczeniem. Gospodarze zdołali wywalczyć punkt bonusowy i można śmiało powiedzieć, że dla piętnastki z Castres, jak na razie jest to sezon marzeń.

Toulon - Brive19:10

Toulon odprawiło na własnym boisku Brive mimo nieobecności swojego lidera, Jonny Wilkinsona. Tymczasem w drużynie, z którą Grzegorz Kacała zdobywał Puchar Heinekena dzieje się coraz gorzej. Brive zajmuje w tej chwili 11 pozycję i tylko o jeden punkty wyprzedza 12 oraz 13 ekipę Top14. Tym razem przynajmniej udało im się zdobyć przyłożenie, którego autorem był Simon Azoulai.

Clermont – Biarritz 13:16

Rugbiści Clermont nie przywykli do przegrywania przed własną publicznością. W szczególności,jeśli po pierwszej połowie prowadzą 13:3… Biarritz wykazało się niesamowitą zażartością i wolą walki, dominując całą druga połowę spotkania na Stade Marcel Michelin. Zwycięstwo gościom zapewniło przyłożenie Paul Couet-Lannes, które kładąc wisienkę na torcie podwyższył Yachvili.

Racing Metro 92 - Stade Francais 20:18

Derby Paryża wygrało Racing Metro, ale zwycięstwo na pewno nie cieszy ich tak, jakby miało to miejsce w przypadku, gdyby w różowych koszulkach pojawili się wszyscy reprezentanci Francji. Tymczasem nominalny center drużyny Stade Francais, Mathieu Bastareaud musiał wystąpić z numerem 8 na plecach, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu przyłożenia. Jonathan Wisniewski kopnął 12 punktów, a Francois Steyn dorzucił tradycyjnie karnego z własnej połowy boiska dla Racing i tym samym doprowadzili do euforii kibiców, którzy długo potem świętowali zwycięstwo w derbach.