Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 518

PostWysłany: Wto 19:42, 06 Paź 2009    Temat postu: Magners League 2009/2010

O'Driscoll i spółka na czele Magners League

W piątej kolejce Magners League, poprzedzającej rozpoczęcie zmagań w Heineken Cup, wysoką formę potwierdzili rugbiści Leinster, pokonując 30:0, piętnastkę Munster. Dobrze zaprezentowali się również Ospreys, którzy zrzucili z fotela lidera Edinburgh, a sami wskoczyli na 3 miejsce w tabeli.

Nawet powrót łącznika ataku, a zarazem uczestnika ostatniego tourne British & Irish Lions, Stephen’a Jones’a do składu Scarlets, nie pomogło rugbistom tej drużyny w odniesieniu zwycięstwa nad doskonale grającymi zawodnikami Ulster. Irlandczycy wygrali na własnym terenie 45:24, a zdobywając punkt bonusowy, wskoczyli na drugie miejsce w tabeli, zaraz za równie dobrze spisujących się wyspiarzy z Leinster. Andrew Trimble zaliczył dwa przyłożenia, Timoci Nagusa, Ian Whitten i Willie Falkon po jednym, a Ian Humphreys dorzucił 20 punktów, które zdobył po wykorzystaniu 4 podwyższeń i 4 karnych. Dla gości dwukrotnie przykładał center Jonathan Davies, a 14 punktów zaliczył kopacz Stephen Jones.

Młody rwacz, Willie Faloon zdobywa przyłożenie dla Ulster

Trochę gorzej spisała się druga irlandzka drużyna. Connacht uległ na wyjeździe Newport Gwent Dragons 23:10. Zwycięstwo Walijczykom zapewnili zawodnicy trzeciej linii młyna, James Harris i Joe Bearman, który swoje przyłożenie zanotował w 80 minucie spotkania. Trener Smoków, Paul Turner przyznał po meczu, że jego drużyna nie grała zbyt dobrze, ale zwarcie szyków w drugiej części spotkania pozwoliło im pokonać mocno walczący do ostatnich minut Connacht. Do przerwy goście wciąż zachowywali szansę na zmianę rezultatu, gdyż przegrywali tylko 13:10, po przyłożeniu, podwyższeniu i karnym w wykonaniu Miah Nikora. W drugiej odsłonie nie zdołali już jednak zdobyć ani jednego oczka.

Joe Boerman zdobywa przyłożenie w ostatniej minucie starcia z Connacht

Blues nadal zawodzą swoich kibiców. Po pierwszej wygranej w zeszłym tygodniu, dla niebieskich przyszedł czas aby po raz kolejny zasmakować goryczy porażki. Tym razem ich katem okazali się goście z Glasgow. Wariors wygrali walijsko – szkocki pojedynek 5:21. Dwa przyłożenia dla gości zdobyli Thom Evans i Johnnie Beattie, a Dan Parks wykorzystał trzy karne i jedno podwyższenie. Honorowe punkty w końcówce meczu zdobył młody rwacz Blues, Sam Warburton. Nie uratowało ono jednak Blues, którzy pozostali na ósmym miejscu w tabeli.

Leigh Halfpenny bezskutecznie próbował przełamać obronę Wariors

W najciekawszym spotkaniu kolejki, Leinster, dzięki wygranej 30:0 nad Munster odebrało tytuł lidera, rugbistom z Edynburga. Irlandzkie derby prowincji miały być arcyciekawym widowiskiem, a okazały się dość jednostronnym spektaklem. Mistrzowie Heineken Cup nie pozostawili rywalom złudzeń, a trzy przyłożenia zdobywali kolejno Gordon D'Arcy, Brian O'Driscoll i Shane Horgan. Niezawodny Johnny Sexton dodał do tego dorobku 15 punktów, wykorzystując 3 podwyższenia i 3 rzuty karne. Munster niemal całą drugą połowę grało w 14, po tym jak z boiska, z czerwoną kartką został wyrzucony John Hades, za celowe nadepnięcie na twarz Cian’a Healy. Nie zmienia to jednak faktu, że drużyna gości cały mecz pozostawała w cieniu świetnie spisujących się gospodarzy.

Brian O'Driscoll mija centra reprezentacji RPA, Jean'a de Villiers w drodze na pole punktowe

Edinburgh mógł pozostać na pierwszym miejscu Magners League, ale poległ podczas batalii z walijskimi Ospreys 31:10. Gospodarze tego spotkania, którzy zawodzili od początku sezonu wreszcie ucieszyli swoich kibiców pewną wygraną, nad przeciwnikiem z góry tabeli. Dzięki temu zwycięstwu, Ospreys są na 3 miejscu, ale mają tyle samo punktów, co wiceliderzy rozgrywek, Irlandczycy z Ulster. Bonusową wiktorię zapewniły im przyłożenia Jonathan’a Thomas’a, Ryan’a Jones’a, Lee Byrne’a i Tommy’ego Bowe, z których aż trzy padły w pierwszej połowie. W drugiej połowie mecz niemal całkowicie zmienił swoje oblicze, po tym, jak Ospreys wprowadzili liczne zmiany, mając na uwadze przyszłotygodniową potyczkę z Leicester z Heineken Cup.